Lampy

Podstawową funkcją lampy jest właściwe oświetlanie wybranych fragmentów otoczenia. Żeby to zadanie zostało całkowicie spełnione, lampy powinny być prawidłowo skonstruowane oraz posiadać wymagane parametry techniczne. Kupując lampy, zwracamy zwykle uwagę na pierwszy element, czyli konstrukcję, a ściślej rzecz biorąc – wygląd lampy. W zależności od wykończenia wnętrza, można tak dobrać produkt, żeby stanowił uzupełnienie wystroju poprzez dyskretne podkreślanie jego zalet lub odwracanie uwagi od minusów. Jednak prawidłowo dopasowane lampy mogą też samodzielnie stanowić element dekoracyjny lub główny punkt pokoju. To zależy od gustu i natchnienia.
Od pewnego czasu na rynku istnieje podział na lampy klasyczne i lampy nowoczesne. Granica między tymi grupami jest ruchoma, stąd wzajemne dublowanie się tych kategorii w przypadku niektórych lamp. Jednak da się wyróżnić cechy charakterystyczne dla obu grup. Drugą istotną cechą jest funkcjonalność, czyli przeznaczenie lampy. Od tego jakie pomieszczenie czy przedmiot ma oświetlać i w jakim stopniu zależy to, który ostatecznie produkt zechcemy nabyć. Z uwagi na zakładaną funkcję wyróżnia się lampy sufitowe, ścienne, lampy na podłogi, lampy stołowe i biurkowe. Stosowany jest także drugi podział biorąc pod uwagę pomieszczenie, w którym lampa ma być wykorzystana. Tutaj mamy lampy kuchenne, lampy do łazienki, lampy do pokoju dziecięcego, lampy do holu lub sypialni oraz dużą grupę lamp ogrodowych lub zewnętrznych. Podziały można by mnożyć, lecz nie o to przecież chodzi. Najważniejsze jest to, żeby odkryć właściwy sklep z lampami, w którym fachowa obsługa doradzi jaką wybrać lampę. Jednym z takich punktów jest Krak-Best, lampy oświetlenie, oferujący szeroki wybór lamp. Oferuje doskonałe, wysokiej jakości lampy każdego typu: oświetlenie klasyczne i nowoczesne, żyrandole, kinkiety, plafony, lampy podłogowe i stołowe. Są to produkty dla wymagających klientów, szukających najlepszych rozwiązań z zakresu wykończenia i wyposażenia domu. Poszukując możliwości doświetlenia różnych pomieszczeń zapraszamy, by obejrzeć u nich lampy kuchenne, lampy łazienkowe, lampy do salonu i ogrodu czy lampy dziecięce. W ofercie są produkty znanych firm: MASSIVE, HONSEL, PAUL NEUHAUS, LEUCHTEN DIREKT a także wiele innych. Sprzedając tanio markowe lampy sklep naszej firmy podnosi poprzeczkę dla wszystkich sklepów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Lampy, 8.0 out of 10 based on 4 ratings

3 myśli na “Lampy

 1. Wiele zależy od gustu i natchnienia.Od pewnego czasu na rynku istnieje podział na lampy klasyczne i lampy nowoczesne. Granica pomiędzy obydwoma grupami jest umowna, stąd wzajemne dublowanie się tych kategorii w przypadku niektórych rodzajów oświetlenia. Jednak da się wyróżnić cechy charakterystyczne dla obu grup. Drugą istotną cechą jest funkcjonalność, czyli przeznaczenie lampy. Od tego jakie pomieszczenie, w którym lampa ma być umieszczona. Mamy zatem lampy do kuchni, lampy łazienkowe, lampy dziecięce, lampy do holu lub sypialni oraz sporą grupę lamp ogrodowych lub zewnętrznych. Podziały można by rozwijać, a nie o to wszystkim chodzi. Istotne jest to, żeby odkryć taki sklep z lampami, gdzie profesjonalnie przygotowana obsługa pomoże wybrać lampy lub zewnętrznych.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Ważna jest zarówno aranżacja oświetlenia kuchni , jak i dobór ładnych i stylowych lamp. Muszą one pasować do mebli i sprzętów kuchennych oraz ogólnego wystroju pomieszczenia. Ostatnio kuchnie urządzane są przede wszystkim w nowoczesnym stylu, w związku z tym pasują do nich także nowoczesne lampy kuchenne . Mają one proste, geometryczne kształty, a zrobione są głownie ze szkła, metalu, aluminium. Najczęściej spotykane kolory to srebrny, biały i czarny. Oczywiście niektórzy wolą styl bardziej klasyczny, ciepłe i przytulne kuchnie oraz oryginalne żyrandole kuchenne . Mogą się wówczas zdecydować na lampę witrażową . Najlepiej zamówić ją w jednej z pracowni artystycznych, które wykonują witraże techniką Tiffaniego. Szczególnie efektownie wyglądają tego typu lampy sufitowe . Witraż – ze specjalnych kolorowych szkiełek może przedstawiać na przykład motywy roślinne lub zwierzęce. Poza tym daje bardzo ładne, klimatyczne światło.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie lampy? Na pewno ważną kwestią jest maksymalna moc żarówki/żarówek, które można w niej używać, zwłaszcza jeżeli zależy nam na bardzo jasnym świetle. Oprócz tego istotny jest sposób mocowania lampy. Nie ukrywajmy jednak, że większość z nas, przy zakupie lampy, największą uwagę przykłada do jej wyglądu. Wynika to z tego, że źródło światła także może pełnić funkcje ozdobne. Poza tym, to czy wybierzemy żyrandol, lampę podłogową czy plafon zależy od jej przeznaczenia. Jako producent lamp, a zarazem sklep internetowy współpracujący również z innymi producentami oświetlenia, mamy w swojej ofercie szeroką gamę różnego rodzaju lamp, które świetnie nadają się zarówno do oświetlenia pomieszczeń wieczorami, jak też do pracy, czytania, czy innych czynności wymagających dobrego źródła światła.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *