Kolektory słoneczne.

Wiadomo, że na niewątpliwe innowacyjne rozwiązania niektórzy ma możliwość sobie pozwolić, przede wszystkim ze względów inwestycyjnych. Co prawda subiektywna dosłownie najdroższe lokowanie po pewnym czasie się zwracają ale z ubolewaniem stwierdzam że bariera cenowa przy zakupie w większości sytuacji jest tak wielka, że kilka inwestycji nie ma możliwość sobie pozwolić na przykład na kolektory słoneczne. Szkoda, że tak to wygląda, dlatego że wszak używanie naturalnych źródeł ciepła czy energii powinno być bardziej rozpowszechnione i popularne oraz dodatkowo wspierane poprzez Wy.

Jednak takiej sytuacji to raczej się nie doczekamy a kolektory słoneczne o ile wyłącznie mamy takie życzenie i pieniądze musimy sami sobie zafundować i nie posiada innego wyjścia. Tak de facto to właściwie każdy indywidualny odbiorca sam płacący swoje rachunki będzie się starał o takiego typu przyszłościowe rozwiązania dlatego że to jest jego sprawa i biznes. Co logika kolektory słoneczne są coraz bardziej powszechne i stosowane np przy wykorzystywaniu oświetlenia skrzyżowań czerpiąc energię z naszego słońca. W wielu miejscach polski widziałam tego typu kolektory i uważam, że to wyśmienity sposób, identycznie jak kolektory słoneczne, chociaż u nas jeszcze tak niedużo popularne.

Po co budować elektrownie atomowe, tak niebezpieczne i nie ekologiczne kiedy można czerpać z naturalnych źródeł nie tracąc co więcej świeżego powietrza.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kolektory słoneczne., 6.0 out of 10 based on 2 ratings

5 myśli na “Kolektory słoneczne.

 1. W dobie stale rosnących kosztów tradycyjnych źródeł energii, jak ropa czy węgiel, coraz więcej osób rozważa inwestycję w kolektory słoneczne. Aby ogrzewać swój dom przy pomocy czystej i bezpłatnej energii słonecznej należy najpierw zainwestować w instalację solarną. Czy taki wydatek się opłaca?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Nie prawdziwa jest również informacja, że montowane kolektory słoneczne będą kiepskiej jakości. W przetargu są bowiem zawarte informacje, dotyczące wymaganych parametrów technicznych. Ponadto gmina nakłada w specyfikacji przetargowej 10 lat gwarancji na solary, a na pozostałe urządzenia 5 lat.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Osoby młode wyjątkowo chętnie angażują się dzisiaj w działania mające na celu podniesienie jakości życia całej planety. Ekosystem mocno cierpi od kiedy człowiek zaczął z wielkim uwielbieniem wydobywać kolejne surowce kopalniane, jak chociażby węgiel i gaz. Dzisiaj światowa gospodarka podporządkowana jest takim surowcom jak właśnie gaz czy ropa naftowa i trudno wyobrazić sobie w ogóle działanie cywilizacji bez ich udziału. Ale wszyscy wiedzą doskonale, że dalsze takie wykorzystywanie klasycznych źródeł energii nie tylko doprowadzi do ich szybkiego wyczerpania, ale także do coraz szybszego ogrzewania klimatu na Ziemi – to z kolei sprawi, że kolejne pokolenia będą miały coraz trudniejsze warunki do życia a pogoda zdecydowanie będzie bardziej chaotyczne i niebezpieczna. Oczywiście nagłe przejście na ogrzewanie słoneczne nie jest możliwe chociażby w przypadku tych krajów, które dopiero się rozwijają i są w trakcie kończenia inwestycji w sieć elektryczną czy gazową swoich największych miast. Tam na pieniądze potrzebne, by zakupić kolektory, czekać trzeba będzie kolejne pięćdziesiąt lat a i tak nie wiadomo, czy wtedy mieszkańcy tych regionów będą widzieli powód w inwestowaniu w odnawialne źródła energii. Oczywistym jest, że krytycy przejścia na alternatywne źródła energii podnoszą najróżniejsze argumenty, jak chociażby te o wysokich nakładach finansowych. W rzeczywistości jednak kolektory słoneczne nie są aż tak kosztowne a już zdecydowanie rachunek ekonomiczny jest bardziej racjonalny, jeśli spojrzy się na niego w perspektywie kilkunastu lat. Pieniądze, które oszczędzają gospodarstwa i instytucje korzystające z kolektorów słonecznych i innych tego typu rozwiązań, pozwalają z optymizmem patrzeć na tego typu zmiany. Wszyscy muszą jednak poczuć, że istniej w tym wspólny interes. A niestety w licznych krajach politycy i lobbujące elity finansowe robią wszystko, by ten przewrót zwolnić.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Osoby młode wyjątkowo chętnie angażują się dzisiaj w działania mające na celu podniesienie jakości życia całej planety. Ekosystem mocno cierpi od kiedy człowiek zaczął z wielkim uwielbieniem wydobywać kolejne surowce kopalniane, jak chociażby węgiel i gaz. Dzisiaj światowa gospodarka podporządkowana jest takim surowcom jak właśnie gaz czy ropa naftowa i trudno wyobrazić sobie w ogóle działanie cywilizacji bez ich udziału. Ale wszyscy wiedzą doskonale, że dalsze takie wykorzystywanie klasycznych źródeł energii nie tylko doprowadzi do ich szybkiego wyczerpania, ale także do coraz szybszego ogrzewania klimatu na Ziemi – to z kolei sprawi, że kolejne pokolenia będą miały coraz trudniejsze warunki do życia a pogoda zdecydowanie będzie bardziej chaotyczne i niebezpieczna. Oczywiście nagłe przejście na ogrzewanie słoneczne nie jest możliwe chociażby w przypadku tych krajów, które dopiero się rozwijają i są w trakcie kończenia inwestycji w sieć elektryczną czy gazową swoich największych miast. Tam na pieniądze potrzebne, by zakupić kolektory, czekać trzeba będzie kolejne pięćdziesiąt lat a i tak nie wiadomo, czy wtedy mieszkańcy tych regionów będą widzieli powód w inwestowaniu w odnawialne źródła energii. Oczywistym jest, że krytycy przejścia na alternatywne źródła energii podnoszą najróżniejsze argumenty, jak chociażby te o wysokich nakładach finansowych. W rzeczywistości jednak kolektory słoneczne nie są aż tak kosztowne a już zdecydowanie rachunek ekonomiczny jest bardziej racjonalny, jeśli spojrzy się na niego w perspektywie kilkunastu lat. Pieniądze, które oszczędzają gospodarstwa i instytucje korzystające z kolektorów słonecznych i innych tego typu rozwiązań, pozwalają z optymizmem patrzeć na tego typu zmiany. Wszyscy muszą jednak poczuć, że istniej w tym wspólny interes. A niestety w licznych krajach politycy i lobbujące elity finansowe robią wszystko, by ten przewrót zwolnić.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. W podsumowaniu można zgeneralizować, że wirniki typu Savoniusa cechuje prostota konstrukcji, duży moment startowy umożliwiający pracę przy bardzo słabych wiatrach. Przy odpowiednim wykonaniu możliwość przetrwania wiatrów do ok. 60 m/s [216 km/h. W Polsce najsilniejsze wiatry osiągnęły prędkość w porywach 130 km/h. Lecz mogą pojawiać się silniejsze wiatry, w związku z zmianami klimatycznymi. Stąd warto przygotować konstrukcję mogącą wytrzymać dużo większą prędkość wiatru. Można w tym celu stosować m.in. częściowe, do ok. ¾ wysokości obydwu par łopat, przesłony turbiny, np. w postaci łączonych, półkolistych, kręgów. – red.], praktycznie bezgłośna praca samego wirnika. Do wad można zaliczyć niską sprawność, a co za tym idzie duże wymiary dla uzyskania określonej mocy.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Możliwość komentowania jest wyłączona.