Mieszkania, działki, nieruchomości

Znacząco, bo aż o 50 procent, wzrosła liczba mieszkań gotowych i niesprzedanych.Wciąż bardzo trudne jest zakupienie gotowego dwupokojowego mieszkania przy metrze w cenie poniżej 500 tys.Polscy deweloperzy zwiększali skalę prowadzonych inwestycji mieszkaniowych, podczas gdy firmy zagraniczne usiłowały wejść na polski rynek nieruchomości nawet kosztem budowy drogiego banku ziemi.

W analogicznym okresie poprzedniego roku liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży była czterokrotnie większa. Zastój w nowych budowach, jak również wycofywanie jeszcze nierozpoczętych projektów ze sprzedaży wpłynęły na spadek liczby mieszkań z pierwszej ręki wystawionych na rynek transakcji nieruchomości.

W porównaniu z ostatnim kwartałem 2008 roku w pierwszych trzech miesiącach 2009 roku zmalała ona o 9 procent, osiągając poziom 15,4 tys. mieszkań. Znacząco, bo aż o 50 procent, wzrosła liczba mieszkań gotowych i niesprzedanych, osiągając poziom 1350 jednostek, co stanowi obecnie 9 procent oferty. Ekspert zauważa, że w przeważającej części są to jednak mieszkania mało atrakcyjne, drogie lub nieciekawie zlokalizowane.

W samej Warszawie będzie to niemal 5,7 mln mkw. Aby lepiej wyobrazić sobie jak duże są to połacie, wystarczy powiedzieć, że aby zabudować osiedlami obecne zapasy działek w Warszawie, upłynąć będzie musiało ok. 7 lat.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Mieszkania, działki, nieruchomości, 2.5 out of 10 based on 2 ratings