Cięcie laserem BUDEXPERT


HISTORIA technologii CIĘCIA LASEROWEGO:
  • Często podaje się datę 1954 skonstruowania masera, pierwszego wzmacniacza kwantowego.
  • W 1957 Gordon Gould ogłosił pomysł (jak też i nazwę) lasera, równolegle z niezależnymi pracami nad maserami optycznymi (Arthur Leonard Schawlow, Charles Townes).
  • Pierwszy laser (rubinowy) zbudował i uruchomił 16 maja 1960 roku TheodoreMaiman, ośrodkiem czynnym był kryształ korundu domieszkowany chromem – rubin.
  • W roku następnym Snitzer uruchomił laser na bazie szkła neodymowego, a w roku 1964 Gaisik i Karkos skonstruowali laser na bazie granatu itrowo-glinowego domieszkowanego neodymem. Wtedy też irański fizyk, Ali Javan, zbudował pierwszy laser helowo-neonowy.
  • Nagroda Nobla z fizyki – 1964 – N. G. Basow i A. M. Prochorow (ZSRR) oraz C. H. Townes (USA) za prace będące podstawą działania laserów i maserów
  • W tym samym roku zbudowany został pierwszy laser półprzewodnikowy z pompowaniem diodowym.
  • W latach 1967-69 Bagdasarow i Kamiński zbudowali laser na bazie kryształu perowskitu itrowo-glinowego domieszkowanego neodymem, a Homer, Linz i Gabbe wykorzystali fluorek litowo-itrowy (YLF).
  • Kilka lat później (w 1979 roku) skonstruowano laser z przestrajaniem częstotliwości na krysztale aleksandrytu, a w roku 1982 Moulton zaprezentował laser, w którym ciałem roboczym był szafir domieszkowany jonami tytanu (w żargonie nazywany skrótowcem tikor od ti – tytan i kor – korund).
  • Pierwszy polski laser powstał w Wojskowej Akademii Technicznej w 1963 (laser gazowy He-Ne, generujący promieniowanie podczerwone). /źródło – wikipedia.pl/

Laser to generator promieniowania, wykorzystujący zjawisko emisji wymuszonej. Nazwa jest akronimem od Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation — Wzmocnienie Światła Poprzez Wymuszoną Emisję Promieniowania. Promieniowanie lasera ma charakterystyczne – trudne lub wręcz niemożliwe właściwości do osiągnięcia w innych typach źródeł promieniowania. Jest spójne w czasie i przestrzeni, zazwyczaj spolaryzowane i ma postać wiązki o bardzo małej rozbieżności. W laserze łatwo jest otrzymać promieniowanie o bardzo małej szerokości linii emisyjnej, co jest równoważne bardzo dużej mocy w wybranym, wąskim obszarze widma. W laserach impulsowych można uzyskać bardzo dużą moc w impulsie i bardzo krótki czas trwania impulsu.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Zakład produkcyjny BUDEXPERT ZABRZE oferujący cięcie wodą i cięcie laserem blach  umożliwia uzyskanie :

Doskonałej jakości cięcia, stuprocentowej powtarzalności przy produkcji seryjnej, maksymalnej grubości materiału ciętego:

– 20mm (stal konstrukcyjna)

– 12mm (stal nierdzewna)

– 8mm (aluminium)

Wymiary stołu roboczego: 3000/1500mm

Laser umożliwia również: znakowanie detali w celach identyfikacji, grawerowanie, obróbkę blach powlekanych folią.

System TruLaser 3030 jest wynikiem ciągłych i intensywnych badań oraz rozwoju. W połączeniu precyzyjnej budowy maszyn z najnowszymi technologiami laserowymi i sterowania jest wybitny w swojej klasie. Zaawansowana mechanika i technologia laserowa, szybki system sterowania oraz doskonałe wsparcie języka programowania TruTops są tym co powoduje, iż wycinarki laserowe TRUMPF ustanawiają standardy.

KONTAKT:

ZAKŁAD PRODUKCYJNY

BUD-EXPERT Sp. z o.o.

 ul. Guido Henckela Donnersmarcka 5
41-807 Zabrze

Mail: produkcja@budexpert.com.pl

tel:  32 666 44 80 | 32 666 44 81

Telefon komórkowy: 791 527 370

www: https://www.budexpert.com.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Cięcie laserem BUDEXPERT, 9.7 out of 10 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *