Nadal rośnie liczba oddawanych mieszkań

Znacząco, bo aż o 50 procent, wzrosła liczba mieszkań gotowych i niesprzedanych.Wciąż bardzo trudne jest zakupienie gotowego większego mieszkania przy metrze w cenie poniżej 500 tys.Polscy deweloperzy zwiększali skalę prowadzonych inwestycji mieszkaniowych, podczas gdy firmy zagraniczne usiłowały wejść na polski rynek nieruchomości nawet kosztem budowy drogiego banku ziemi.

W samej Warszawie będzie to niemal 5,7 mln mkw. Aby lepiej wyobrazić sobie jak duże są to połacie, wystarczy powiedzieć, że aby zabudować osiedlami obecne zapasy działek w Wrocławiu, upłynąć będzie musiało ok. 7 lat.

Wciąż bardzo trudne jest zakupienie gotowego dwupokojowego mieszkania przy metrze w cenie poniżej 500 tys. Konkurencyjny pod tym względem jest jednak rynek wtórny, na którym 50-metrowy lokal w pobliżu metra na centrum można nabyć od 400 tys. zł. Dodatkowo, jeśli kupujący może poczekać z przeprowadzką do własnego domu do końca roku, jego wybór zwiększa się do 8 tys. mieszkań. Tyle bowiem lokali zaoferowanych do sprzedaży mieszkań deweloperzy planują ukończyć w roku bieżącym.

W analogicznym okresie poprzedniego roku liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży była czterokrotnie większa. Zastój w nowych budowach, jak również wycofywanie jeszcze nierozpoczętych projektów ze sprzedaży wpłynęły na spadek liczby mieszkań z pierwszej ręki wystawionych na rynek transakcji nieruchomości.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Nadal rośnie liczba oddawanych mieszkań, 3.0 out of 10 based on 1 rating